Funkcje

IcebergDetector - wykrywanie ukrytych zleceń


Prezentowane na wykresie w formie zielonych i czerwonych kropek z opisem bid iceberg i askiceberg

Alarm pojawia się po wykryciu ukrytego zlecenia i pojawia się jeśli na danym poziomie cenowym wykonało się większe zlecenie w porównaniu do zlecenia oczekującego widocznego w książce zleceń.

Iceberg detector ma możliwość wyświetlenia poziomów na których były ukryte zlecenia dopiero po ich wykonaniu, nie ma możliwości wcześniejszego wykrycia ukrytych zleceń.

 

 

Bid replenished/ Ask replenished


Prezentowane na wykresie w formie zielonych i czerwonych kropek z opisem Bid replenished/ Askreplenished.

Alarm pojawia się na wykresie w momencie gdy po jednej stronie rynku następuje ubytek płynności tj są zabierane zlecenia  a po drugiej stronie następuje wzrost płynności tj są dodawane zlecenia.

Alarm ask replenished = kiedy ma miejsce wzrost płynności dla najlepszej ceniy ask + płynność zmniejsza się dla najlepszej ceny bid + następuje wzrost ceny.

Alarm bid replenished = kiedy ma miejsce wzrost płynności dla najlepszej ceny bid + płynność zmniejsza się dla najlepszej ceny ask + następuje spadek ceny.

 

 

Opis wykresu


- Na środku mapy tikowy w formie bloczków - każdy z bloków jest zapisem tikowym transakcji, liczby wewnątrz mówią ile kontraktów było kupionych i sprzedanych

- Głębokość książki zleceń
Poniżej i powyżej wykresu prezentowana jest głębokość książki - 10 tików w górę i w dół, liczby przedstawiają ilość kontraktów oczekujących na danym poziomie.

Ceny w książce podświetlone są różnym kontrastem jest to zależne od wielkości zlecenie na danym poziomie im kolor jaśniejszy tym wyższe liczba kontraktów na danym poziomie.

- Wstawianie własnych wskaźników

Pola które znajdują się na samej górze i dole wykresu umożliwiają wstawienie wskaźników, może to być RSI, STOCH, MA itp

 

 

BearTrap


 

Buy Program/Sell Program


 

HFT Spoofing


 

Quant Metter